• Marec mesiac knihy

Dňa 27.3.2024 žiaci 4.A triedy krstili knihu, na ktorej pracovali presne pred dvomi rokmi. Prečítali trinásť rozprávok a nakreslili k nim ilustrácie. Tento rok vo februári vyšla originál kniha od p. Pokorného s ilustráciami od Kvety Drdovej, v ktorej sa im dostalo aj písomného poďakovania. Žiakom ako prvým čitateľom slovenského prekladu bola venovaná táto kniha, z ktorej mali všetci nesmiernu radosť. A ako sa na správny krst patrí, malé pohostenie nechýbalo.

Finančná gramotnosť

„Viem hospodáriť?“

Študenti gymnázia I.A a II.A triedy si pre žiakov základnej školy pripravili vedomostné hry a kvízy, finančné pexeso, ktoré boli zamerané na vedomosti z oblasti financií a s tým súvisiacim hospodárením. Úlohy boli vytvorené tak, aby si žiaci upevnili zručnosti z matematiky a informatiky s prepojením na situácie v reálnom živote.

• Európsky kvíz o peniazoch

Európsky kvíz o peniazoch (European Money Quiz) je medzinárodná aktivita zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a žiačok. Opäť je súčasťou Európskeho týždňa financií (18.-24. marca 2024). Každoročne sa počas tohto marcového týždňa konajú stovky aktivít na podporu finančnej gramotnosti mladých ľudí vo viac ako 30 krajinách Európy. Tieto aktivity organizujú národné bankové asociácie koordinované Európskou bankovou federáciou.

• Deň učiteľov

Pri príležitosti Dňa učiteľov mesto Vrútky slávnostne oceňovalo svojich pedagógov. Dňa 21.03.2024 si prevzali Pamätné listy z rúk primátora Branislava Zacharidesa naši kolegovia: zľava: Bc. Monika Gunišová, Bc. Svetlana Stahlová, RNDr. Martin Knap a Mgr. Jana Repoňová. Tešíme sa z nich a samozrejme im blahoželáme!

• Plavecký výcvik

V dňoch 4.3-8.3.2024 sa žiaci prvého /3.A/ a druhého stupňa /6.A/ Spojenej školy M.R.Štefánika vo Vrútkach zúčastnili plaveckého kurzu na Suny plavárni v Martine. Každý deň sa žiaci učili plávať, prípadne len zdokonaľovali v plaveckej technike. Ale čo je najdôležitejšie, nikto sa vody nebál. Za pekného slnečného počasia nám týždeň ubehol veľmi rýchlo a my sa už tešíme na plavecký kurz v budúcom školskom roku. V dňoch 4.3-8.3.2024 sa žiaci prvého /3.A/ a druhého stupňa /6.A/ Spojenej školy M.R.Štefánika vo Vrútkach zúčastnili plaveckého kurzu na Suny plavárni v Martine. Každý deň sa žiaci učili plávať, prípadne len zdokonaľovali v plaveckej technike. Ale čo je najdôležitejšie, nikto sa vody nebál. Za pekného slnečného počasia nám týždeň ubehol veľmi rýchlo a my sa už tešíme na plavecký kurz v budúcom školskom roku.

• O škole

• Školská akadémia

• Mapa

• Vytvorte si zdarma fotografie na študentský preukaz do 3 minút!

Generátor fotografí ISIC